کش تویستر درمان ارتوزی چرخش پاها به داخل

چرخش پاها به سمت داخل یا Toe in Gait

چرخش پاها به سمت داخل یا Toe in Gaitعارضه نسبتا رایجی در کودکان می باشد که منجر به کاهش تعادل ، افزایش ریسک افتادن و کاهش سرعت راه رفتن و دویدن کودک می شود.

درمان ارتوزی: کش تویستر و کفش طبی

مکانیسم درمانی ارتوز: وقتی کودک پایش را از زمین جدا می کند کش پا را به سمت خارج می چرخاند و به تدریج کودک راه رفتن با نگاه صحیح پا به سمت بیرون را یاد می گیرد .این کمربند بیشتر جنبه آموزشی دارد و با استفاده طولانی مدت در شبانه روز ایجاد اصلاح پایدار می کند.


بیشتر بخوانید : کفش طبی چیست ؟


 Toe in Gait

چرخش پاها به سمت داخل یا Toe in Gait در کودکان بسیار شایع است و شکایت مکرر بسیاری از والدین است. در حقیقت ، چرخش پاها به سمت داخل شایعترین تغییر شکل چرخشی است که در ارتوپدی کودکان مشاهده می شود. در اکثریت قریب به اتفاق بیماران ، انگشت پا با رشد به مرور زمان اصلاح می شود.


غربالگری ارتوپدی کودکان


چه عواملی باعث چرخش پاها به سمت داخل می شود؟

سه علت شایع چرخش پاها به سمت داخل در کودکان عبارت است از:

  1. چرخش استخوان ران (پیچاندن استخوان ران یا ران) ،
  2. پیچ خوردگی تیبیا داخلی / داخلی (استخوان درشت نی / استخوان ساق پا)
  3. التهاب متاتارس (پا خمیده).

هنگامی که جراح ارتوپدی کودکان کودک خود را ارزیابی کند ، وی تشخیص می دهد که آیا انگشت پا از باسن ، پاها یا پاها ناشی می شود.

 پیچ خوردگی استخوان ران شایعترین علت بروز چرخش پاها به سمت داخل در کودکان بین سنین 10-10 سال است. استخوان ران استخوان بلند است که از لگن به سمت زانو می رود. Anteversion به معنای واقعی کلمه به معنای خم شدن به جلو است.

 4-6 سالگی والدین متوجه می شوند که وقتی کودک با پاها رو به جلو ایستاده است ، پاته ها (زانو در پشت) به سمت داخل می رود. غالباً والدین نیز راه رفتن کودک را بی دست و پا یا دست و پا چلفتی توصیف می کنند. اغلب در هنگام دویدن و در پایان روز هنگام خستگی بدتر به نظر می رسد.


بیشتر بدانید : مهمترین خصوصیات کلی هر کفش طبی


 

بیشتر بخوانید
عوارض بیماری همی پلژی در کودکان